63 640 Ft ártól
Kiváló
734 értékelésSzuper hely! Az átalakítás előtt voltunk ott, de hiszem, hogy a külső változás a minőségen nem változtatott. Sőt! Kedves, segítőkész alkalmazottakkal találkoztunk. A szoba szép, kényelmes, hangulatos volt. A takarítónők is figyelmesek, becsületesek. Az étteremben kifogástalan kiszolgálást tapasztaltunk. A konyha ízletes és friss fogásokat biztosított. Viszontlátásra! :-)
Adja meg utazási dátumait, és megjelenítjük az aktuális árakat
Nincs választott dátum
Ha még nem tudja a pontos dátumot, válassza ki a körülbelüli dátumot, hogy megnézze a becsült árat!
3500 Collins Ave, Miami Beach
Location
Your vacation should be comfortable! Hotel «Casa Faena Miami Beach» is located in Miami Beach. This hotel is located 2 km from the city center. You can take a walk and explore the neighbourhood area of the hotel. Places nearby: Miami Beach Beaches, Miami Beach Boardwalk and Fontainebleau.
At the hotel
You can stop by the bar. It’s time to have a nice meal! Stop by the restaurant. Free Wi-Fi on the territory will help you to stay on-line. If you travel by car, there’s a parking zone.
The following services are also available for the guests: a spa center and a doctor. Sports fans are going to love a fitness center and a gym. You will find these entertainment amenities on the premises: a library. In the hotel, you can arrange a business meeting, a board meeting, and even a job as there is a business center and event facilities.
The tour assistance desk of the hotel will help you book an excursion. Take your pet with you. Pets are allowed. Accessibility: there is an elevator/lift. There are other services available for the guests of the hotel. For example, a laundry, dry cleaning, an ATM, ironing, press, a safe-deposit box and a concierge.
The staff of the hotel will be happy to talk to you in English, Spanish, Italian and German.
Room amenities
Here’s what you’ll find in the room to have a rest after a long day: a TV and a mini-bar. The room equipment depends on its category.
Tények a szállodáról
Építés éve
Aljzat típusa
A típusú
120 V / 60 Hz
A típusú
(leföldelt)
120 V / 60 Hz
Szobák és emeletek száma
külön fizetendő
külön fizetendő
külön fizetendő
külön fizetendő
Bejelentkezés |
---|
16:00 időpontot követően |
Kijelentkezés |
---|
12:00 időpontig |
Bejelentkezés |
---|
16:00 időpontot követően |
Kijelentkezés |
---|
12:00 időpontig |
Egyes árak online foglalás esetén hitelkártyával is kifizethetők. A foglalásáért promóciós kóddal is fizethet, amennyiben rendelkezik eggyel. |
Ha jogalanyként, átutalással szeretné kifizetni megrendelését, kérjük, hogy küldjön egy e-mailt a következőre: [email protected]
Kiváló
Világszerte 734 vendég értékelése alapján.
1 értékelés érhető el az Ön nyelvén
Tisztaság
8,5
Higiéniai termékek
Elhelyezkedés
9
Étkezések
Jó ár-érték arány
9
Szoba
8
Szolgáltatás
9
Wifiminőség
Secure payments
Secure data protection from leading payment systems.
Registered service mark in the European Union