från 1 108 kr




Utmärkt
Daiichi var ett hotell som vi tyckte om. Området Ryogoku kanske inte var så bra med tanke på resturangutbud men det var praktiskt för att besöka andra delar av Tokyo. Detta var därför andra gången vi valde att bo här.Rummet vi hade bjöd på en väldigt vacker utsikt över Tokyo på kvällen. Det är få andra höga byggnader i Ryogoku som skymmer sikten (även om den enda står bredvid hotellet).Vi hade ett rum med två stora sängar. Trots detta så var det ganska gott om utrymme att röra sig på och rummet var praktiskt möblerat. Badrummet var också ganska välplanerat.De som driver hotellet är rutinerade och kan detta med att driva hotell. Vi har inga negativa anmärkningar angående service.De enda negativa sakerna jag kan nämna är att hotellet är gammalt och i behov av en uppfräschning av rummen samt att internet var riktigt dåligt. Dagtid var det bra men kvällstid så var det bland de långsammaste uppkopplingarna jag någonsin erfarit på ett hotell. Wifi-nätverket var helt enkelt överbelastat av alla boende som ville streama film. Videosamtal fungerade inte särskilt väl då heller.
Populära bekvämligheter
Sevärdheter i närheten
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
1-6-1 Yokoami, Sumida-ku, Tokyo
Läge
En bra plats att ta det lugnt på efter en spännande dag! Hotell «Daiichi Hotel Ryogoku» ligger i Tokyo. Det här hotellet ligger i 4 km från stadens centrum. Du kan ta en promenad och upptäcka närområdet i hotellet. Närliggande platser: Edo-Tokyo Museum, Tawaramachi och Sensoji Temple.
På hotellet
Smaka på det lokala köket och vila upp dig på restaurangen. Ta en kopp kaffe på kafét och vem vet, det kanske blir den bästa du druckit. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt på anläggningen. Fråga efter mer information vid incheckningen. Speciellt för turister som reser med bil finns en parkeringsplats.
Tjänster inom skönhet och välbefinnande: ett massagerum, en läkare. För deltagare i affärsmöten finns det ett businesscenter och mötesfaciliteter. Reseassistansdisken hotellet hjälper dig att boka en utflykt. Tillgänglighet: det finns en hiss.
Ytterligare tjänster som hotellet erbjuder sina gäster: ett tvätteri, en kemtvätt, ett kapell, strykning, mangling och ett kassaskåp. Personalen på hotellet pratar Engelska och Japanska.
Bekvämligheter på rummet
På rummet finns en dusch, en TV, tofflor. Utrustning på rummet beror på rumskategori.
Fakta om hotellet
Typ av eluttag
Typ A
100 V/50, 60 Hz
Typ A
(jordad)
100 V/50, 60 Hz
Antal rum och våningar
debiteras separat
debiteras separat
debiteras separat
debiteras separat
debiteras separat
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 11:00 |
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 11:00 |
Front desk is open 24/7. |
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan. |
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till corporate@roundtrip.travel
Utmärkt
Baserat på 848 recensioner från gäster i hela världen.
2 recensioner är tillgängliga på ditt språk
Renlighet
9
Hygienprodukter
Läge
9
Måltider
Värde för pengarna
8
Rum
8
Service
8
Kvalitet på wi-fi
8,5
Säkra betalningar
Säkert dataskydd från ledande betalningssystem.
Registrerat varumärke i Europeiska Unionen