från 158 kr
Populära bekvämligheter
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
Jl. Nusantara, Kaliwates Kidul, Kaliwates, Kec, Jember
Läge
Det är så härligt att komma tillbaka till en plats där man kan vila upp sig efter en händelserik dag på stan Hotell «3G House» ligger in Jember. Det här hotellet ligger i 3 km från stadens centrum.
På hotellet
Det är dags för en trevlig måltid! Stanna till på restaurangen. I det gemensamma köket kan du laga vad du vill. Om du reser med bil finns det en parkeringsplats.
Bekvämligheter på rummet
På rummet finns en TV. Utrustning på rummet beror på rumskategori.
Fakta om hotellet
Typ av eluttag
Typ C
230 V/50 Hz
Typ C
(jordad)
230 V/50 Hz
Antal rum
| Incheckning |
|---|
| Efter 13:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
| Incheckning |
|---|
| Efter 13:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
För att förhindra spridningen av Mpox-viruset har det indonesiska hälsoministeriet återupptagit hälsoundersökningarna för internationella resenärer (både indonesiska och utländska medborgare) som reser in i Indonesien från och med den 27 augusti 2024. Detta inkluderar ett elektroniskt självdeklarationsformulär som heter SATUSEHAT Health Pass och som måste fyllas i på en särskild webbplattform. |
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan. |
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till [email protected]
Säkra betalningar
Säkert dataskydd från ledande betalningssystem.
Registrerat varumärke i Europeiska Unionen