från 73 kr







Populära bekvämligheter
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
Jl Jayanegara Iii No 3 D H Jl Pelita Jember, Jember
Läge
En bra plats att ta det lugnt på efter en spännande dag! Hotell «Ati Tentrem Guesthouse» ligger in Jember. Det här hotellet ligger gångavstånd från stadens centrum.
På hotellet
Smaka på det lokala köket och vila upp dig på restaurangen. Ta en kopp kaffe på kafét och vem vet, det kanske blir den bästa du druckit. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt på anläggningen. Fråga efter mer information vid incheckningen. Om du reser med bil finns det en parkeringsplats.
Till gästernas förfogande finns också ett tvätteri, en uttagsautomat och en concierge.
Bekvämligheter på rummet
Gäster har detta på rummet: en dusch, en TV. Notera att de listade tjänsterna kanske inte finns tillgängligt i alla rum.
Fakta om hotellet
Typ av eluttag
Typ C
230 V/50 Hz
Typ C
(jordad)
230 V/50 Hz
debiteras separat
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
För att förhindra spridningen av Mpox-viruset har det indonesiska hälsoministeriet återupptagit hälsoundersökningarna för internationella resenärer (både indonesiska och utländska medborgare) som reser in i Indonesien från och med den 27 augusti 2024. Detta inkluderar ett elektroniskt självdeklarationsformulär som heter SATUSEHAT Health Pass och som måste fyllas i på en särskild webbplattform. |
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan. |
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till [email protected]
Säkra betalningar
Säkert dataskydd från ledande betalningssystem.
Registrerat varumärke i Europeiska Unionen