från 84 kr




Populära bekvämligheter
Sevärdheter i närheten
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
Jl. Adi Kusuma Regency No.2, Ngaglik, Batu
Läge
Det är trevligt att komma tillbaka hit efter långa promenader runt stan. Pensionat «Omahku Guest House RedPartner» ligger in Batu. Det här pensionatet ligger minuter bort från stadens centrum.
På pensionatet
Gratis Wi-Fi finns tillgängligt på anläggningen. Fråga efter mer information vid incheckningen. Om du reser med bil, finns det en gratis parkeringsplats. Personalen på pensionatet pratar Engelska.
Bekvämligheter på rummet
Detta är vad som finns på rummet för att du ska kunna vila efter en lång dag: en dusch, en TV. Notera att de listade tjänsterna kanske inte finns tillgängligt i alla rum.
Fakta om pensionatet
Typ av eluttag
Typ C
230 V/50 Hz
Typ C
(jordad)
230 V/50 Hz
Antal rum
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
För att förhindra spridningen av Mpox-viruset har det indonesiska hälsoministeriet återupptagit hälsoundersökningarna för internationella resenärer (både indonesiska och utländska medborgare) som reser in i Indonesien från och med den 27 augusti 2024. Detta inkluderar ett elektroniskt självdeklarationsformulär som heter SATUSEHAT Health Pass och som måste fyllas i på en särskild webbplattform. |
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan. |
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till corporate@roundtrip.travel
Säkra betalningar
Säkert dataskydd från ledande betalningssystem.
Registrerat varumärke i Europeiska Unionen