från 350 kr







Populära bekvämligheter
Sevärdheter i närheten
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
Jl. Ir. Soekarno, Mojorejo, Kec, Batu
Läge
Du behöver inte leta längre efter en hälsosam och hållbar semester. Villa «Villa Kayana E2» ligger in Batu. Den här villan ligger i 6 km från stadens centrum.
I villan
Om du reser med bil kan du parkera gratis på en parkeringsplats. Du kommer inte att bli uttråkad i villan eftersom det finnsett picknickområde. Till gästernas förfogande finns också en uttagsautomat.
Fakta om hotellet
Typ av eluttag
Typ C
230 V/50 Hz
Typ C
(jordad)
230 V/50 Hz
debiteras separat
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
För att förhindra spridningen av Mpox-viruset har det indonesiska hälsoministeriet återupptagit hälsoundersökningarna för internationella resenärer (både indonesiska och utländska medborgare) som reser in i Indonesien från och med den 27 augusti 2024. Detta inkluderar ett elektroniskt självdeklarationsformulär som heter SATUSEHAT Health Pass och som måste fyllas i på en särskild webbplattform. Document Policy Upon check-in, you are required to bring ID Card. Please bring the required documents in hard copy. |
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan. |
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till [email protected]
Säkra betalningar
Säkert dataskydd från ledande betalningssystem.
Registrerat varumärke i Europeiska Unionen