Betyg baseras på gästrecensioner från partnersidor. Det här boendet har inte blivit betygsatt på ZenHotels ännu.
Populära bekvämligheter
Gratis internet
Transfer
Parkering
Bar eller restaurang
Sevärdheter i närheten
Abdul Rachman Saleh Airport28,3 km
Tillgängliga rum
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
Läge
Jl. Raya Bromo Cemoro Lawang, Ngadisari
Abdul Rachman Saleh Airport28,3 km
Beskrivning om hotellet
Läge
Det är så härligt att komma tillbaka till en plats där man kan vila upp sig efter en händelserik dag på stan Hotell «Pondok Wisata Adas» ligger in Ngadisari. Det här hotellet ligger på gångavstånd från stadens centrum.
På hotellet
Det är dags för en trevlig måltid! Stanna till på restaurangen. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt på anläggningen. Fråga efter mer information vid incheckningen. Om du reser med bil kan du parkera gratis på en parkeringsplats. Speciellt för turister som reser med bil finns en parkeringsplats.
Vill du åka på en utflykt? Ta hjälp av reseassistansdisken på hotellet. Personalen på hotellet beställer en transfer åt dig.
Bekvämligheter på rummet
Detta är vad som finns på rummet för att du ska kunna vila efter en lång dag: en dusch, en TV. Utrustning på rummet beror på rumskategori.
Fakta om hotellet
Typ av eluttag
Typ C
230 V/50 Hz
Typ C
(jordad)
230 V/50 Hz
Antal rum
16 rum
Tjänster och bekvämligheter
Populär
Gratis internet
Transfer
Parkering
Bar eller restaurang
Allmänt
shopping på anläggningen
24h reception
Trädgård
terrass
Rum
rumsservice
TV
Dusch
Måltider
Restaurang
Internet
Gratis wi-fi
Transfer
Flygplatstransfer
Turistservice
Hjälp med rundturer
Parkering
Gratis parkering
Parkering i närheten
Sällskapsdjur
Sällskapsdjur ej tillåtna
Hälso- och säkerhetsåtgärder
Temperaturkontroll för personal
Skyddsutrustning för personal
extra saneringsåtgärder
Temperaturkontroll för gäster
Ytterligare åtgärder mot COVID-19
Villkor för boende
Incheckning och utcheckning
Incheckning
Efter 14:00
Utcheckning
Till och med 12:00
Villkor för boende
Incheckning och utcheckning
Incheckning
Efter 14:00
Utcheckning
Till och med 12:00
Ytterligare information
För att förhindra spridningen av Mpox-viruset har det indonesiska hälsoministeriet återupptagit hälsoundersökningarna för internationella resenärer (både indonesiska och utländska medborgare) som reser in i Indonesien från och med den 27 augusti 2024. Detta inkluderar ett elektroniskt självdeklarationsformulär som heter SATUSEHAT Health Pass och som måste fyllas i på en särskild webbplattform.
As part of the Coronavirus (COVID-19) restrictions, the property may request additional documentation from guests to validate identification, travel itinerary, and other relevant information. Please contact the property for more details.
Betalning
På hotellet
I kontanter i hotellets — IDR valuta
Med kort
På webbsidan
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan.
För företagskunder
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till [email protected]