fra 250 kr.


Meget god
Populære bekvemmeligheder
Seværdigheder i nærheden
Indtast dine rejsedatoer, så viser vi de aktuelle priser
Ingen valgte datoer
Hvis du endnu ikke ved, hvad de specifikke datoer er, kan du vælge omtrentlige datoer for at se prisskøn.
Jl. Taman kemang No 12, Kemang, Jakarta
Beliggenhed
Dette er et fremragende hotel at slappe af i forud for en lang gåtur i byen. Hotel «Hotel Monopoli» ligger i Jakarta. Dette hotel ligger inden for 9 km fra centrum. Du kan tage en gåtur og udforske området hotellet. Steder i nærheden: Blok A, Kidzania og Jakarta World Trade Center.
Ved hotellet
Slå et smut forbi baren. Prøv den lokale cuisine, og slap af i restauranten. Gratis wi-fi er tilgængelig på opholdsstedet. Bed om yderligere oplysninger, når du tjekker ind. Hvis du ankommer med bil, er der en gratis parkeringszone.
Motionselskere vil elske, at stedet har et fitnesscenter og et motionscenter. Svømmefans vil kunne drage fordel af en udendørs pool. Der er adgang til legestuer til børn ved hotellet. De vil more sig så meget, at du måske bliver nødt til at tilbringe din aften blandt de voksne. Hvis du vil gøre din rejse endnu mere behagelig, kan du bestille transport.
Tilgængelig for folk med handicap: Elevatoren hjælper dem med at nå op på de højeste etager. Gæster hos hotellet har også adgang til andre tjenester. For eksempel, et vaskeri, et renseri, strygning, en bankboks og en concierge. Personalet ved hotellet kan fint snakke med dig på engelsk.
Bekvemmeligheder på værelset/værelserne
Gæster vil kunne finde følgende på værelset: et vækkeur, et brusebad, et tv, en minibar, en badekåbe and hjemmesko. Bemærk venligst, at de angivne tjenester muligvis ikke er tilgængelige på alle værelser.
Fakta om hotellet
Stikkontakttype
Type C
230 V/50 Hz
Type C
(jordforbundet)
230 V/50 Hz
Antal værelser
opkræves separat
opkræves separat
opkræves separat
opkræves separat
| Indtjekning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Udtjekning |
|---|
| Indtil 12:00 |
| Indtjekning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Udtjekning |
|---|
| Indtil 12:00 |
For at forhindre spredning af Mpox-virussen har det indonesiske sundhedsministerium genoptaget sundhedsscreeningen af internationale rejsende (både indonesiske og udenlandske statsborgere), der rejser ind i Indonesien fra d. 27. august 2024. Dette omfatter udfyldelse af en elektronisk selvdeklarationsformular kaldet SATUSEHAT Health Pass, som skal udfyldes på en dedikeret webplatform. Front desk is open 24/7. Fees The following fees and deposits are charged by the property at time of service, check-in, or check-out.
The above list may not be comprehensive. Fees and deposits may not include tax and are subject to change. Mandatory Fees and Taxes You'll be asked to pay the following charges at the property:
We have included all charges provided to us by the property. However, charges can vary, for example, based on length of stay or the room you book. |
Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en. |
Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til [email protected]
Sikre betalinger
Sikker databeskyttelse fra førende betalingssystemer.
Registreret servicemærke i Den Europæiske Union