Anderson Tower, Jl. Raya Lontar, Lontar, Surabaya City, East Java, Indonesia, Surabaya
8,6 kmfra bycentrum
fra 298 kr.
Populære bekvemmeligheder
Swimmingpool
Til gæster med handicap
Spa-tjenester
Klimaanlæg
Seværdigheder i nærheden
Juanda International Airport15,4 km
Ledige værelser
Indtast dine rejsedatoer, så viser vi de aktuelle priser
Ingen valgte datoer
Hvis du endnu ikke ved, hvad de specifikke datoer er, kan du vælge omtrentlige datoer for at se prisskøn.
Beliggenhed
Anderson Tower, Jl. Raya Lontar, Lontar, Surabaya City, East Java, Indonesia, Surabaya
Juanda International Airport15,4 km
Beskrivelse af lejligheden
Beliggenhed
De bedste ferier er dem, hvor du ankommer til et nyt sted, og det føles hjemligt: lejlighed «Anderson Tower 2Br Unit 1» ligger i Surabaya. Denne lejlighed ligger inden for 9 km fra centrum.
Ved lejligheden
Gæster har derudover også adgang til følgende tjenester ved lejligheden: et massageværelse. Her kan du frit springe ud i det, da der er en pool. Tilgængelighed: Der er en elevator.
Fakta om lejligheden
Stikkontakttype
Type C
230 V/50 Hz
Type C
(jordforbundet)
230 V/50 Hz
Tjenester og bekvemmeligheder
Populær
Swimmingpool
Til gæster med handicap
Spa-tjenester
Klimaanlæg
Generelt
Klimaanlæg
Elevator
Terrasse
Tidlig indtjekning
Sen udtjekning
Værelser
Ikke-rygerværelser
Tilgængelighed
Tilgængelighedsfunktionaliteter
Kørestolsvenlig
Pool og strand
Swimmingpool
Business
Forretningscenter
Skønhed og velvære
Massage
opkræves separat
Opholdsbetingelser
Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 13:00
Opholdsbetingelser
Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 13:00
Yderligere oplysninger
For at forhindre spredning af Mpox-virussen har det indonesiske sundhedsministerium genoptaget sundhedsscreeningen af internationale rejsende (både indonesiske og udenlandske statsborgere), der rejser ind i Indonesien fra d. 27. august 2024. Dette omfatter udfyldelse af en elektronisk selvdeklarationsformular kaldet SATUSEHAT Health Pass, som skal udfyldes på en dedikeret webplatform.
Document Policy
Upon check-in, you are required to bring ID Card. The required documents can be in the form of soft copy.
Deposit Policy
Deposit IDR 500,000 is required upon check-in. The accommodation accepts cash, debit or credit card.
Betaling
I lejligheden
Kontant i lejlighedens valuta — IDR
På websiden
Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en.
Til erhvervskunder
Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til [email protected]