Anumana @ Orchard Apartment 

Pakuwon Mall, Jl Raya Lontar No 2, Lontar, Kec. Sambikerep, Surabaya
8,4 kmfra bycentrum

fra 235 kr.

Populære bekvemmeligheder

  • Gratis internet
  • Swimmingpool
  • Klimaanlæg

Seværdigheder i nærheden

  • Juanda International Airport15,5 km

Ledige værelser

Indtast dine rejsedatoer, så viser vi de aktuelle priser

Ingen valgte datoer

Hvis du endnu ikke ved, hvad de specifikke datoer er, kan du vælge omtrentlige datoer for at se prisskøn.

Beliggenhed

Pakuwon Mall, Jl Raya Lontar No 2, Lontar, Kec. Sambikerep, Surabaya

  • Juanda International Airport15,5 km

Beskrivelse af lejligheden

Beliggenhed

Et perfekt match til større grupper rejsende: lejlighed «Anumana @ Orchard Apartment» ligger i Surabaya. Denne lejlighed ligger inden for 8 km fra centrum.

Ved lejligheden

Vil du gerne være online hele tiden? Der er tilgængelig wi-fi. Her kan du frit springe ud i det, da der er en pool.

Bekvemmeligheder på værelset/værelserne

Gæster vil kunne finde følgende på værelset: et brusebad, en minibar and en badekåbe. Bemærk venligst, at de angivne tjenester muligvis ikke er tilgængelige på alle værelser.

Fakta om lejligheden

Stikkontakttype

Type C

230 V/50 Hz

Type C

(jordforbundet)

230 V/50 Hz

Tjenester og bekvemmeligheder

Generelt

  • Klimaanlæg

Værelser

  • Ikke-rygerværelser
  • Minibar
  • Hårtørrer
  • Brusebad
  • Badekåbe

Tjenester og bekvemmeligheder

  • Sikkerhedsbokse

Internet

  • Gratis wi-fi

Pool og strand

  • Swimmingpool

Opholdsbetingelser

Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 15:00
Udtjekning
Indtil 12:00

Opholdsbetingelser

Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 15:00
Udtjekning
Indtil 12:00

Yderligere oplysninger

For at forhindre spredning af Mpox-virussen har det indonesiske sundhedsministerium genoptaget sundhedsscreeningen af internationale rejsende (både indonesiske og udenlandske statsborgere), der rejser ind i Indonesien fra d. 27. august 2024. Dette omfatter udfyldelse af en elektronisk selvdeklarationsformular kaldet SATUSEHAT Health Pass, som skal udfyldes på en dedikeret webplatform.
Deposit Policy
Deposit IDR 500,000 is required upon check-in. The accommodation accepts cash and debit card.


Betaling

I lejligheden
  • Kontant i lejlighedens valuta — IDR
På websiden

Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en.

Til erhvervskunder

Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til [email protected]

Få mere at vide