Jl. Siwalankerto No.146-148, Siwalankerto, Kec. Wonocolo, Surabaya, Jawa Timur 60236, Surabaya
10,3 kmfra bycentrum
fra 126 kr.
Hotellet har ikke nogen fotos
Populære bekvemmeligheder
Gratis internet
Parkering
Swimmingpool
Fitnesscenter
Seværdigheder i nærheden
Juanda International Airport6,6 km
Ledige værelser
Indtast dine rejsedatoer, så viser vi de aktuelle priser
Ingen valgte datoer
Hvis du endnu ikke ved, hvad de specifikke datoer er, kan du vælge omtrentlige datoer for at se prisskøn.
Beliggenhed
Jl. Siwalankerto No.146-148, Siwalankerto, Kec. Wonocolo, Surabaya, Jawa Timur 60236, Surabaya
Juanda International Airport6,6 km
Beskrivelse af lejligheden
Beliggenhed
Et fantastisk valg til familieferier: lejlighed «The Square Tower by Comfy» ligger i Surabaya. Denne lejlighed ligger inden for 10 km fra centrum.
Ved lejligheden
Den gratis wi-fi på opholdsstedet vil hjælpe dig med at forblive online. Der er en parkeringszone særligt til turister, der ankommer med bil. Motionselskere vil elske, at stedet har et fitnesscenter. Her kan du frit springe ud i det, da der er en pool.
Tilgængelighed: Der er en elevator. Yderligere tjenester, som lejligheden tilbyder deres gæster: en pengeautomat.
Fakta om lejligheden
Stikkontakttype
Type C
230 V/50 Hz
Type C
(jordforbundet)
230 V/50 Hz
Tjenester og bekvemmeligheder
Populær
Gratis internet
Parkering
Swimmingpool
Fitnesscenter
Generelt
Pengeautomat
Intern shopping
Elevator
Internet
Gratis wi-fi
Parkering
Parkering
Pool og strand
Swimmingpool
Sport
Fitnessfaciliteter
Opholdsbetingelser
Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 11:00
Opholdsbetingelser
Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 11:00
Yderligere oplysninger
For at forhindre spredning af Mpox-virussen har det indonesiske sundhedsministerium genoptaget sundhedsscreeningen af internationale rejsende (både indonesiske og udenlandske statsborgere), der rejser ind i Indonesien fra d. 27. august 2024. Dette omfatter udfyldelse af en elektronisk selvdeklarationsformular kaldet SATUSEHAT Health Pass, som skal udfyldes på en dedikeret webplatform.
Document Policy
Upon check-in, you are required to bring ID Card, Kirim by WA / Chat Traveloka. The required documents can be in the form of soft copy.
Deposit Policy
Deposit IDR 100,000 is required upon check-in. The accommodation accepts cash and debit card.
Minimum Age for Check-in Policy
Minimum age to check-in is 18. Minor guests must be accompanied by adults upon check-in.
Betaling
I lejligheden
Kontant i lejlighedens valuta — IDR
På websiden
Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en.
Til erhvervskunder
Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til [email protected]