RedDoorz Plus @ Alun Alun Nganjuk 

Jl. Merdeka No.4, Nganjuk, Mangun Dikaran, Nganjuk, Jawa Timur, Indonesia, Nganjuk
352 mfra bycentrum

fra 124 kr.

Populære bekvemmeligheder

  • Parkering
  • Klimaanlæg

Ledige værelser

Indtast dine rejsedatoer, så viser vi de aktuelle priser

Ingen valgte datoer

Hvis du endnu ikke ved, hvad de specifikke datoer er, kan du vælge omtrentlige datoer for at se prisskøn.

Beliggenhed

Jl. Merdeka No.4, Nganjuk, Mangun Dikaran, Nganjuk, Jawa Timur, Indonesia, Nganjuk

Beskrivelse af hotellet

Beliggenhed

Et fantastisk sted at slappe af efter en spændende dag! Hotel «RedDoorz Plus @ Alun Nganjuk» ligger in Nganjuk. Dette hotel ligger i byens centrum. Du kan tage en gåtur til byens største seværdigheder, inden du går i seng.

Ved hotellet

Der er en gratis parkeringszone særligt til turister, der ankommer med bil. Der er en parkeringszone særligt til turister, der ankommer med bil. Personalet ved hotellet kan fint snakke med dig på engelsk.

Bekvemmeligheder på værelset/værelserne

Følgende ting stilles til din rådighed på værelset: et brusebad. Udstyret på værelset afhænger af dens kategori.

Fakta om hotellet

Stikkontakttype

Type C

230 V/50 Hz

Type C

(jordforbundet)

230 V/50 Hz

Antal værelser

12 værelser

Tjenester og bekvemmeligheder

Generelt

  • Klimaanlæg
  • Døgnåben reception

Værelser

  • Brusebad
  • Toiletartikler

Tjenester og bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring

Talte sprog

  • Engelsk

Parkering

  • Gratis parkering
  • Parkering i nærheden

Skønhed og velvære

  • Førstehjælpskasse

Sundheds- og sikkerhedsforanstaltninger

  • Temperaturstyring til personale
  • Yderligere dekontamineringsforanstaltninger
  • Temperaturstyring til gæster
  • Yderligere forholdsregler mod COVID-19

Opholdsbetingelser

Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 12:00

Opholdsbetingelser

Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 12:00

Yderligere oplysninger

For at forhindre spredning af Mpox-virussen har det indonesiske sundhedsministerium genoptaget sundhedsscreeningen af internationale rejsende (både indonesiske og udenlandske statsborgere), der rejser ind i Indonesien fra d. 27. august 2024. Dette omfatter udfyldelse af en elektronisk selvdeklarationsformular kaldet SATUSEHAT Health Pass, som skal udfyldes på en dedikeret webplatform.

Betaling

På hotellet
  • Kontant i hotellets valuta — IDR
På websiden

Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en.

Til erhvervskunder

Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til [email protected]

Få mere at vide