De bedste ferier er dem, hvor du ankommer til et nyt sted, og det føles hjemligt: lejlighed «IS Homestay» ligger in Hargowilis. Denne lejlighed ligger minutters gåafstand fra centrum.
Ved lejligheden
Der er en gratis parkeringszone særligt til turister, der ankommer med bil. Der er en parkeringszone særligt til turister, der ankommer med bil.
Bekvemmeligheder på værelset/værelserne
Gæster vil kunne finde følgende på værelset: et brusebad. Bemærk venligst, at de angivne tjenester muligvis ikke er tilgængelige på alle værelser.
Fakta om lejligheden
Stikkontakttype
Type C
230 V/50 Hz
Type C
(jordforbundet)
230 V/50 Hz
Tjenester og bekvemmeligheder
Populær
Parkering
Klimaanlæg
Rygning er tilladt
Generelt
Klimaanlæg
Døgnåben reception
Rygeområder
Sikkerhedsvagt
Have
Værelser
Brusebad
Tjenester og bekvemmeligheder
Bagageopbevaring
Telefon
Måltider
Fælleskøkken
Parkering
Gratis parkering
Parkering i nærheden
Opholdsbetingelser
Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 12:00
Opholdsbetingelser
Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 12:00
Yderligere oplysninger
For at forhindre spredning af Mpox-virussen har det indonesiske sundhedsministerium genoptaget sundhedsscreeningen af internationale rejsende (både indonesiske og udenlandske statsborgere), der rejser ind i Indonesien fra d. 27. august 2024. Dette omfatter udfyldelse af en elektronisk selvdeklarationsformular kaldet SATUSEHAT Health Pass, som skal udfyldes på en dedikeret webplatform.
Betaling
I lejligheden
Kontant i lejlighedens valuta — IDR
På websiden
Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en.
Til erhvervskunder
Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til [email protected]