Tani Jiwo Hostel 

Jalan Raya Dieng 31, Dieng Kulon 53456, Dieng Kulon
323 mfra bycentrum

fra 177 kr.

Populære bekvemmeligheder

  • Gratis internet
  • Transport
  • Parkering
  • Egnet til børn
  • Konferencesal

Seværdigheder i nærheden

  • Achmad Yani International Airport58 km

Ledige værelser

Indtast dine rejsedatoer, så viser vi de aktuelle priser

Ingen valgte datoer

Hvis du endnu ikke ved, hvad de specifikke datoer er, kan du vælge omtrentlige datoer for at se prisskøn.

Beliggenhed

Jalan Raya Dieng 31, Dieng Kulon 53456, Dieng Kulon

  • Achmad Yani International Airport58 km

Beskrivelse af vandrehjemmet

Beliggenhed

«Tani Jiwo Hostel» ligger in Dieng Kulon. Dette vandrehjem ligger i byens centrum. Du kan se ud på byen fra vinduet, mens du drikker din morgenkaffe.

Ved vandrehjemmet

Gratis wi-fi er tilgængelig på opholdsstedet. Bed om yderligere oplysninger, når du tjekker ind. Der er en parkeringszone særligt til turister, der ankommer med bil. Gør dig klar til en sjov og spændende ferie! Her er alt det, du kan finde på stedet: et bibliotek. Turister, der elsker at svømme, vil kunne nyde godt af et vandland.

Vil du gerne tage på en udflugt? Rådfør dig hos turiststøtteskranken hos vandrehjemmet. Personalet hos vandrehjemmet vil bestille transport til dig. Gæster har også adgang til biludlejning og en bankboks. Personalet ved vandrehjemmet kan fint snakke med dig på engelsk.

Bekvemmeligheder på værelset/værelserne

Dette er, hvad du vil kunne finde på værelset for at hjælpe dig med at slappe af efter en lang dag: et brusebad and et tv. Bemærk venligst, at de angivne tjenester muligvis ikke er tilgængelige på alle værelser.

Fakta om vandrehjemmet

Stikkontakttype

Type C

230 V/50 Hz

Type C

(jordforbundet)

230 V/50 Hz

Tjenester og bekvemmeligheder

Generelt

  • Døgnåben reception
  • Rygeområder
  • Rygeforbud på ejendommen
  • Opvarmning
  • Have
  • Terrasse
  • Havemøbler

Værelser

  • Ikke-rygerværelser
  • Roomservice
  • Familieværelse
  • TV
  • Brusebad

Tjenester og bekvemmeligheder

  • Bagageopbevaring
  • Bankbokse
  • Bagageopbevaring

Måltider

  • Kaffe/te til gæster
  • Morgenmad
  • Fælleskøkken
  • Køkken

Internet

  • Gratis wi-fi
  • Internetadgang

Transport

  • Lufthavnstransport

    opkræves separat

  • Biludlejning

    opkræves separat

Talte sprog

  • Engelsk

Turisttjenester

  • Hjælp til bestilling af rundture

Rekreation

  • Bibliotek
  • Vandreture
  • Soldæk

Parkering

  • Parkering
  • Parkering i nærheden

Pool og strand

  • Vandland

Business

  • Fax- og kopimaskine
  • Møde- og præsentationsfaciliteter

Sport

  • Cykelkørsel

Opholdsbetingelser

Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 11:00

Opholdsbetingelser

Indtjekning og udtjekning
Indtjekning
Efter 14:00
Udtjekning
Indtil 11:00

Yderligere oplysninger

For at forhindre spredning af Mpox-virussen har det indonesiske sundhedsministerium genoptaget sundhedsscreeningen af internationale rejsende (både indonesiske og udenlandske statsborgere), der rejser ind i Indonesien fra d. 27. august 2024. Dette omfatter udfyldelse af en elektronisk selvdeklarationsformular kaldet SATUSEHAT Health Pass, som skal udfyldes på en dedikeret webplatform.
All guests should have their passports upon arrival.

Betaling

På vandrehjemmet
  • Kontant i vandrehjemmets valuta — IDR
På websiden

Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en.

Til erhvervskunder

Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til corporate@roundtrip.travel

Få mere at vide