fra 1.457 kr.






Fremragende
Besøgte Köln i november 2014 med to venner for en spontan last minute booking. Heldigvis kom jeg forbi denne undervurderede juvel da alternativerne der var tilgængelige med så kort varsel ikke så særlig tiltrækkende ud Placering - vores fly ankom ved Köln lufthavn ved 9.45, og under en time senere var vi tjekket ind på vores hotel! Vi hoppede på S-Bahn 13 toget (12 min) til KolnMesse, og så på nummer 9 metro/undergrund til Neumarkt (10 min). Hotellet er nogle få minutter på fod derfra. At komme omkring ved brug af byens transport er billigt. Til/fra enkeltbillet fra lufthavn koster 2.80 euro. Når du har smidt dine tasker på hotellet, fandt vi ud af at alt er i gå-afstand (Katedralen, gamle by, belgiske kvarter, studenterdistriktet) Værelse - Hoteller var ekstremt rent. Værelset (209) var i meget god stand og alle synes deres senge var komfortable. Badet er stort og nemt at bruge. Omkring frokosttid kom stuepigerne for at gøre rent på værelset. Morgenmad - et fint udvalg af forberedt mad, morgenmadsprodukter, müsli og brød. Intet behov for at spise ude. Hotelpersonale - Servicen var fremragende. Personalet var alt sammen meget venligt og selvom vi kom tidligere end den angivne tjek-ind tid lod de os tjekke ind med det samme! Vi spurgte om anbefalinger til aftenen og som resultat fik vi to skønne aftener. God værdi, jeg anbefaler i høj grad dette hotel til din tur.
Populære bekvemmeligheder
Seværdigheder i nærheden
Indtast dine rejsedatoer, så viser vi de aktuelle priser
Ingen valgte datoer
Hvis du endnu ikke ved, hvad de specifikke datoer er, kan du vælge omtrentlige datoer for at se prisskøn.
29 Marsilstein, Köln
Beliggenhed
«Hostel Köln» ligger i Köln. Dette vandrehjem ligger 1 km fra centrum. Du kan tage en gåtur og udforske området vandrehjemmet — Kölnischer Kunstverein, NEUMARKT Galerie og Römerturm.
Ved vandrehjemmet
Nyd en aften i barens dejlige atmosfære. Gratis wi-fi er tilgængelig på opholdsstedet. Bed om yderligere oplysninger, når du tjekker ind. Der er en parkeringszone særligt til turister, der ankommer med bil. Børn vil glæde sig over at have adgang til en legestue.
Turiststøtteskranken hos vandrehjemmet vil hjælpe dig med at bestille en udflugt. Tilgængelighed: Der er en elevator. Gæster har også adgang til pressemaskine og en bankboks. Personalet ved vandrehjemmet taler engelsk, spansk, italiensk, tysk, polsk og fransk.
Fakta om vandrehjemmet
Stikkontakttype
Type C
230 V/50 Hz
Type C
(jordforbundet)
230 V/50 Hz
Antal værelser
| Indtjekning |
|---|
| Efter 00:00 |
| Udtjekning |
|---|
| Indtil 11:00 |
| Indtjekning |
|---|
| Efter 00:00 |
| Udtjekning |
|---|
| Indtil 11:00 |
Front desk is open 24/7. The city of Cologne introduced a city tax which is applicable to leisure travelers arriving to the city. The city tax rate is 5% of the total booking amount and must be paid directly at the hotel. |
Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en. |
Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til [email protected]
Fremragende
Baseret på 199 anmeldelser fra gæster rundt omkring i verden.
Der er 1 tilgængelig anmeldelse på dit sprog
Renlighed
8
Hygiejneartikler
Beliggenhed
8
Måltider
Valuta for pengene
8
Værelse
8
Service
8
Wi-fi-kvalitet
Sikre betalinger
Sikker databeskyttelse fra førende betalingssystemer.
Registreret servicemærke i Den Europæiske Union