från 2 292 kr
Mycket bra
Perfekt läge med Sjöutsikt
Populära bekvämligheter
Sevärdheter i närheten
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
Via Regina, 26, Tremezzo
Läge
Det är så härligt att komma tillbaka till en plats där man kan vila upp sig efter en händelserik dag på stan Hotell «Hotel Bazzoni et du Lac» ligger in Tremezzo. Det här hotellet ligger minuter bort från stadens centrum. Du kan ta en promenad och upptäcka närområdet i hotellet. Närliggande platser: Pista La Resega, Parco Ciani och Cantonal Art Museum.
På hotellet
Du kan stanna till på baren. Smaka på det lokala köket och vila upp dig på restaurangen. Hotellet ett kafé är ett bra ställe för ett mellanmål. Gratis Wi-Fi finns tillgängligt på anläggningen. Fråga efter mer information vid incheckningen.
Tjänster inom skönhet och välbefinnande: en läkare. Här kan du behandla dig med vattenprocedurer, eftersom det finnsen pool och en utomhuspool. För att boka en utflykt ta hjälp av reseassistansdisken på hotellet. Du behöver inte lämna ditt husdjur hemma eftersom de är tillåtna.
För att kunna förflytta sig fritt runt staden, hotellet erbjuder transfer åt dig. Tillgänglighet: det finns en hiss. Övriga tjänster som är tillgängliga för gäster hotellet. T.ex. ett tvätteri, en kemtvätt, en uttagsautomat, ett kassaskåp och en concierge. Personalen på hotellet pratar gärna med dig påEngelska, Spanska, Italienska, Tyska och Franska.
Bekvämligheter på rummet
Gäster har detta på rummet: en TV. Utrustning på rummet beror på rumskategori.
Fakta om hotellet
Typ av eluttag
Typ C
230 V/50 Hz
Typ C
(jordad)
230 V/50 Hz
Typ L
230 V/50 Hz
Antal rum och våningar
debiteras separat
debiteras separat
debiteras separat
| Incheckning |
|---|
| Efter 15:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 10:00 |
| Incheckning |
|---|
| Efter 15:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 10:00 |
A cleaning tax is not included in the reservation price and is payable separately at the hotel.
Mandatory gala dinner fees may apply at Italy hotels. Guests should contact the hotel directly for more information. Front desk is open 24/7. City tax does not apply to children under 11 years of age. |
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan. |
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till [email protected]
Mycket bra
Baserat på 803 recensioner från gäster i hela världen.
18 recensioner är tillgängliga på ditt språk
Renlighet
7
Hygienprodukter
3
Läge
6,8
Måltider
Värde för pengarna
5,8
Rum
4
Service
5,8
Kvalitet på wi-fi
10
Säkra betalningar
Säkert dataskydd från ledande betalningssystem.
Registrerat varumärke i Europeiska Unionen