från 2 009 kr





Fantastiskt
Trevligt hotell på bra läge. Fantastisk personal som varit mycket hjälpsamma under hela vistelsen, de har hjälpt oss att både boka bord på restaurang samt ordnat taxi åt oss. Rekommenderar verkligen!
Populära bekvämligheter
Sevärdheter i närheten
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
Via del Viminale 15, Rom
Läge
Ett utmärkt hotell att vila upp sig på inför långa promenader på stan. Hotell «Hotel Columbia» ligger i Rom. Det här hotellet ligger på gångavstånd från stadens centrum. Du kan ta en promenad och upptäcka närområdet i hotellet — Repubblica – Teatro dell'Opera, Santa Maria Maggiore och Column of Antoninus Pius.
På hotellet
Du kan stanna till på baren. Smaka på det lokala köket och vila upp dig på restaurangen. Vill du vara ständigt online? Wi-Fi finns tillgängligt. Om du reser med bil kan du parkera gratis på en parkeringsplats.
Tjänster inom skönhet och välbefinnande: en läkare. Gör dig redo för en rolig och spännande semester. Detta är vad som finns på anläggningen.ett bibliotek. Vill du åka på en utflykt? Ta hjälp av reseassistansdisken på hotellet. Om du vill göra din resa ännu bekvämare kan du beställa en transfer.
Tillgänglighet för personer med funktionsnedsättning: med hissen kan de åka till de högsta våningarna. Övriga tjänster som är tillgängliga för gäster hotellet. T.ex. ett tvätteri, en kemtvätt, ett kassaskåp och en concierge. Personalen på hotellet pratar gärna med dig påEngelska, Spanska, Italienska och Tyska.
Bekvämligheter på rummet
På rummet finns en dusch, en TV, en minibar. Notera att de listade tjänsterna kanske inte finns tillgängligt i alla rum.
Fakta om hotellet
Typ av eluttag
Typ C
230 V/50 Hz
Typ C
(jordad)
230 V/50 Hz
Typ L
230 V/50 Hz
Antal rum och våningar
debiteras separat
debiteras separat
debiteras separat
debiteras separat
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 12:00 |
A cleaning tax is not included in the reservation price and is payable separately at the hotel.
Mandatory gala dinner fees may apply at Italy hotels. Guests should contact the hotel directly for more information. Front desk is open 24/7. |
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan. |
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till [email protected]
Fantastiskt
Baserat på 1507 recensioner från gäster i hela världen.
19 recensioner är tillgängliga på ditt språk
Renlighet
8,4
Hygienprodukter
Läge
8,7
Måltider
7,3
Värde för pengarna
8
Rum
8,5
Service
8,7
Kvalitet på wi-fi
8,3
Säkra betalningar
Säkert dataskydd från ledande betalningssystem.
Registrerat varumärke i Europeiska Unionen