fra 1.420 kr.


Fremragende
Behageligt ophold i roligt kvarter med gode transportforbindelser til både lufthavn, centrum og omkringliggende byer (tog, sporvogn og bus). Et Fint hotel med rigtig god service. Restaurant på hotellet. Og lækker morgenmad.
Populære bekvemmeligheder
Seværdigheder i nærheden
Indtast dine rejsedatoer, så viser vi de aktuelle priser
Ingen valgte datoer
Hvis du endnu ikke ved, hvad de specifikke datoer er, kan du vælge omtrentlige datoer for at se prisskøn.
Max-Bill-Platz 19, Zürich
Beliggenhed
Din ferie bør være behagelig! Hotel «Courtyard by Marriott Zurich North» ligger i Zürich. Dette hotel ligger inden for 5 km fra centrum. Du kan tage en gåtur og udforske området hotellet. Steder i nærheden: Swiss National Museum, Zurich Zoological Garden og Zurich Zoological Museum.
Ved hotellet
Slå et smut forbi baren. Du kan besøge restauranten. Vil du gerne være online hele tiden? Der er tilgængelig wi-fi. Der er en parkeringszone særligt til turister, der ankommer med bil.
Motionselskere vil også kunne drage fordel af et fitnesscenter og et motionscenter. Du kan tilrettelægge et forretningsmøde, et bestyrelsesmøde eller sågar et jobinterview, da der er adgang til et erhvervscenter. Turiststøtteskranken hos hotellet vil hjælpe dig med at bestille en udflugt. Kæledyr er også velkomne.
Tilgængelighed: Der er en elevator. Gæster hos hotellet har også adgang til andre tjenester. For eksempel, et vaskeri, et renseri, en pengeautomat, strygning, pressemaskine, biludlejning, en bankboks og en concierge. Personalet ved hotellet kan fint snakke med dig på engelsk, tysk og fransk.
Bekvemmeligheder på værelset/værelserne
Dette er, hvad du vil kunne finde på værelset for at hjælpe dig med at slappe af efter en lang dag: et tv. Udstyret på værelset afhænger af dens kategori.
Fakta om hotellet
Konstruktionsår
Stikkontakttype
Type J
230 V/50 Hz
Antal værelser og etager
opkræves separat
opkræves separat
opkræves separat
opkræves separat
opkræves separat
| Indtjekning |
|---|
| Efter 15:00 |
| Udtjekning |
|---|
| Indtil 12:00 |
| Indtjekning |
|---|
| Efter 15:00 |
| Udtjekning |
|---|
| Indtil 12:00 |
Mandatory gala dinner fees may apply at Switzerland hotels. Guests should contact the hotel directly for more information. Front desk is open 24/7. In case of check-in after 00:00, guests should inform the hotel in advance and get check-in instructions. Contact information can be found on the booking confirmation. |
Der kan betales for nogle priser med betalingskort, når der bestilles online. Du kan betale for din bestilling ved at bruge en kampagnekode, hvis du har en. |
Hvis du ønsker at betale for ordren via en bankoverførsel som en juridisk enhed, bedes du sende en e-mail til [email protected]
Fremragende
Baseret på 1034 anmeldelser fra gæster rundt omkring i verden.
Der er 5 tilgængelige anmeldelser på dit sprog
Renlighed
7,5
Hygiejneartikler
Beliggenhed
8
Måltider
2
Valuta for pengene
5,5
Værelse
7,5
Service
5
Wi-fi-kvalitet
10
Sikre betalinger
Sikker databeskyttelse fra førende betalingssystemer.
Registreret servicemærke i Den Europæiske Union