från 1 317 kr

Mycket bra
Bilsemester i Italien. Stannade på Jesolo ett par dagar för 3dje året i följd. Helt Ok hotell att stanna på. Rent och fräscht. Personalen mycket trevlig. Poolen OK. Stranden OK. Nära till shopping och Strand. Vi bodde några dagar här föregående år - Personalen kände igen oss. Frukost var OK. Parkering OK på hotell området. Kändes säkert Notera - Endast 1 hiss och den är mycket liten - max 3 pers. Men det är nyttigt att gå i trappor... - Ingen Wifi på rummen..men fungerar ok i receptionen. - Luftkonditionering kostar extra 7 €/dag.
Populära bekvämligheter
Sevärdheter i närheten
Ange dina resedatum så visar vi aktuella priser
Inga datum valda
Om du inte vet de exakta datumen än, så välj ungefärliga datum för att se ungefärliga priser.
Via Verdi 70, Lido di Jesolo
Läge
Det är så härligt att komma tillbaka till en plats där man kan vila upp sig efter en händelserik dag på stan Hotell «Hotel Bolivar» ligger in Lido di Jesolo. Det här hotellet ligger i 3 km från stadens centrum. Du kan ta en promenad och upptäcka närområdet i hotellet. Närliggande platser: Capannina Beach, Ca' Noghera Casino of Venice och Forte Bazzera.
På hotellet
Spendera en kväll i en trevlig bar med bra stämning. Smaka på det lokala köket och vila upp dig på restaurangen. Gratis Wi-Fi på anläggningen hjälper dig att hålla dig uppkopplad. Turister som inte kan leva utan att simma uppskattaren pool och en utomhuspool.
För att boka en utflykt ta hjälp av reseassistansdisken på hotellet. Husdjur är välkomna här. För att kunna förflytta sig fritt runt staden, hotellet erbjuder transfer åt dig. Tillgänglighet för personer med funktionsnedsättning: med hissen kan de åka till de högsta våningarna.
Övriga tjänster som är tillgängliga för gäster hotellet. T.ex. ett kassaskåp. Personalen på hotellet pratar gärna med dig påEngelska, Italienska, Tyska och Franska.
Bekvämligheter på rummet
På rummet finns en TV, en minibar. Notera att de listade tjänsterna kanske inte finns tillgängligt i alla rum.
Fakta om hotellet
Typ av eluttag
Typ C
230 V/50 Hz
Typ C
(jordad)
230 V/50 Hz
Typ L
230 V/50 Hz
Antal rum och våningar
debiteras separat
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 10:00 |
| Incheckning |
|---|
| Efter 14:00 |
| Utcheckning |
|---|
| Till och med 10:00 |
A cleaning tax is not included in the reservation price and is payable separately at the hotel.
Mandatory gala dinner fees may apply at Italy hotels. Guests should contact the hotel directly for more information. Front desk is open 24/7. |
Vissa priser kan betalas med bankkort vid bokning online. Du kan betala din bokning med en kampanjkod om du har en sådan. |
Om du vill betala som en juridisk enhet genom en banköverföring, så skicka ett e-postmeddelande till [email protected]
Mycket bra
Baserat på 157 recensioner från gäster i hela världen.
2 recensioner är tillgängliga på ditt språk
Renlighet
9
Hygienprodukter
7
Läge
9
Måltider
8
Värde för pengarna
7,3
Rum
8
Service
9
Kvalitet på wi-fi
10
Säkra betalningar
Säkert dataskydd från ledande betalningssystem.
Registrerat varumärke i Europeiska Unionen